Otázky

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastěji kladené otázky tykající se letenek Ryanair s odpověďmi.

.
Jak je možné platit za letenky?

Společnost Ryanair akceptuje VÝHRADNĚ platbu kreditními a debetními kartami online. Podporovány jsou Visa, Maestro, Visa Connect, Visa Electron, Mastercard Prepaid Debit.
Platba musí být provedena ihned při rezervaci letenky. V případě, že nemáte možnost platit kreditní kartou, kontaktujte nás prosím.

.

Jakým způsobem dostanu letenku?

.
Letenka, respektíve rezerváčný kód je po zaplacení a potvrzení rezervace zaslána na Vámi zadanou emailovou adresu. Obvykle je tomu tak do několika minut.Také si můžete zvolit potvrzení rezervace SMS za doplatek 1 € nebo zkontrolovat zda transakce proběhla v pořádku prostřednictvím Internet bankingu.Nejdříve 15 dnů před odletem je nutné udělat online check-in a letenky si vytisknout!

.

Co mám dělat pokud mi nepřišel potvrzující e-mail?


V případě, že Vám nepřišel potvrzovací e-mail po rezervaci, zkontrolujte svou rezervaci zde ryanair.sk volbou číslo 2, čili view my itinerář, zadáním svých letových údajů. Následně byste měli vidět detaily své rezervace, zaplacenou částku, av kolonce Amount Due červeným by měla být nula. V tomto případě je vše v pořádku a můžete provést online check-in. Pokud je status letu not confirmed av Amount Due je nějaká dlužná částka je nezbytné kontaktovat Ryanair pro doplacení dlužné částky, případně pokud se jedná o celkovou částku, kterou jste měli zaplatit za letenky doporučujeme provést novou rezervaci.

.
Jaké doklady potřebuji na letišti?

.
Jako první potřebujete mít vytištěnou letenku, kterou si vytlačíte po vykonaní online check-inu, platný občanský průkaz nebo Pas.

.
Jakou zavazadla si mohu ze sebou vzít do letadla?


Každý pasažér má povolený jeden kus příručního zavazadla zdarma. Tašky, notebook, fotoaparát a další věci musí být uloženy v této příručním zavazadle. Kabinová zavazadla musí splňovat maximální rozměry 55cm x 40cm x 20cm a váha nesmí překročit 10 kg.
Pokud by zavazadlo přesahovala tyto rozměry, bude uložena na letišti za poplatek 35 €.

.
Jak je to ze zapsanou zavazadly?


Cestující smí vzít sebou maximálně 2 kusy zapsaného zavazadla, jejichž celková hmotnost nesmí přesáhnout 15 kg.
Za každou jednu zapsaná zavazadla se platí poplatky.
Pasažér, jehož zavazadlo překročí 15kg limit musí zaplatit extra poplatky. S bezpečnostních a zdravotních důvodů Ryanair neakceptuje zavazadla překračující hmotnost 32 kg, resp. zavazadla větší než rozměry 81cm x 119cm x 119cm. Tento limit se nevzťahuej na pomůcky pro imobilní pasažéry.
Na letišti musíte nechat zaplacenou zavazadla na při příslušném stánku nejpozději 40 minut před plánovaným odletem.
První kus zapsaného zavazadla – (jednosměrný let) 15 €-online. Cena se múže lišiť !
Druhý kus zavazadla (jednosměrný let) 35 € – online
Při zapsaní zavazadel na letišti jsou ceny dvojnásobné.
Zavazadla si můžete dokoupit i dodatečně po rezervaci letu, dokonce iv případě, že jste již provedli online check-in. Dokoupit ji můžete na ryanair.cz

.
Dá se změnit datum letu?

! Pouze pokud jste ještě neudělali online check – in!
Datum letu se dá změnit za poplatek 50 € / 1 pasažér. Také se doplácí případný rozdíl ceny nové letenky. Pokud je však cena nového letu nižší, rozdíl se neproplácí. Změnu data letu můžete provést na adrese:
https://www.bookryanair.com/SkySales/FRManageBooking.aspx?culture=en-gb&lc=en-gb

.

Kolik stojí změna jména, respektive prebookovanie na jinou osobu?


Za změnu jména cestujících si společnost Ryanair účtuje poplatek 110 € / 1 osoba. Změnu je možné provést na ryanair.com

 .

Je možné zrušení letu?


Zrušení letu není možné, resp. Ryanair si účtuje 100% částky letenky jako storno poplatek. Doporučujeme Vám tedy využít spíše změnu data letu.
Zrušený let ze stranek společnosti Ryanair
Pokud společnost Ryanair zruší, přesune let nebo má zpoždění více než TRR hodiny máte právo na vrácení peněz. Požádat o ně můžete prostřednictvím linku:
http://schchng.ryanair.com/refweb.asp