Ryanair chce pilotům zlepšit platové podmínky a zaměstnávat je přímo bez účasti agentur

Určitě jste v září letošního roku zaznamenali zprávu, že letecká společnost Ryanair zrušila asi 20 000 letů. Neměla dostatek pilotů, jelikož si mnozí potřebovali vybírat dovolené. Další komplikace způsobovalo povolení velkého množství zavazadel na palubě, které významně ztěžovalo a prodlužovalo odbavení a v důsledku toho docházelo ke zpoždění. Nyní ale situaci již úspěšně řeší. Prvním krokem byla změna pravidel týkající se zavazadel na palubě, v další fázi se řeší personální otázky a problémy pilotů. 

 

Počet přímým smluv se dramaticky zvýší

Společnost Ryanair chce razit heslo „Vždy se zlepšovat“, a proto se rozhodla zvýšit počet pilotů, které bude zaměstnávat přímo. Najme více zaměstnanců, což je součást nového programu společnosti, zaměřeného především na zlepšení manažerského řízení pilotů. Piloti tak díky najímání přímo společností Ryanair dosáhnou mnohem lepších výchozích platů a pracovních podmínek. Podle nedávné zprávy se v Ryanair dramaticky zvýší počet pilotů najímaných přímo zaměstnavatelem proti těm, které jsou najímány externími agenturami.

 

Zlepší se i komunikace a řešení problémů

Už nyní během listopadu má být nabídnuta smlouva prvním 180 pilotům a během prosince 2017 má dojít k dalším 300 nabídkám. V letošním roce společnost najala celkem 1040 nových pilotů, přičemž noví zaměstnanci už získali lepší platové podmínky, než ti stávající. Do března 2018 by k zaměstnancům Ryanair mělo přibýt ještě dalších 400 pilotů. Poměr počtu posádek se tak zvýší z 10,5 na 11 pilotů na letadlo. Zároveň se zavedla například nová mobilní aplikace pro telefony pro posádku, která velmi usnadní komunikaci pilotů s manažery. Tím pádem se rychleji a snadněji budou řešit požadavky a pilotů a případné problémy, což přispěje k uklidnění situace a stabilizaci kádru pilotů ve firmě. V konečném důsledku to pochopitelně bude mít vliv i na spokojenost klientů.