Ryanair zavádí linku Pardubice-Alicante

Z Pardubic až do španělského letoviska Alicante budete moci létat od března roku 2018. Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair chystá tyto lety dvakrát týdně, přičemž první stroj odletí z nového terminálu 26. března 2018.

 

Létat se bude z nového terminálu

Už v září letošního roku zavedla společnost Ryanair lety z Pardubic do Londýna, přičemž mezi východočeskou metropolí a londýnským letiště Stansted létá pravidelná linka vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu, tedy celkem třikrát do týdne.  Další linka směřující na španělskou riviéru Costa Blanca na pobřeží Středozemního moře bude létat už z nového terminálu, jenž se nyní na pardubickém letišti právě dokončuje. Po Novém roce by již měl být úplně hotový.

 

Ceny nepřesáhnou 2000 Kč

Ryanair zatím plánuje dva lety do Alicante týdně. První z nich se od země odlepí vždy v pondělí v 18:55 hodin a na letiště ve španělském Alicante dosedne ve 20:20 hodin. Druhý bude odlétat každý čtvrtek ve 20:20 hodin s přistáním v Alicante ve 23.15 hodin. Zpáteční letenky začínají na ceně kolem 1600 Kč a prodávat se budou termíny od března až do konce října, přičemž i v době letních dovolenek by se ceny zpátečních jízdenek měly pohybovat maximálně kolem 2000 Kč, tedy ve velmi příznivé relaci.

 

Pardubickému letišti přibudou klienti

Pro pardubické letiště to bude znamenat další nárůst klientely. Jde o původně vojenské letiště disponující statusem veřejného mezinárodního letiště, které se ale už od roku 1994 využívá i pro civilní provoz. Jeho provozovatelem se stala společnost East Bohemian Airport, jež vlastní zčásti přímo město Pardubice a z části Pardubický kraj. V minulosti přišlo o část klientely zrušením letů do Ruska. V roce 2013 tu totiž odbavilo 184 tisíc cestujících, ale v minulém roce jenom 30 tisíc. Lety Ryanair do Londýna a Alicante přinesou další nárůst cestujících.